O AdMotiv

Cel platformy AdMotiv

Celem platformy AdMotiv jest usprawnienie procesu tworzenie i realizacji optymalnych media planów aktywności promocyjnej w Internecie.

AdMotiv to

Optymalizator kampanii SEM

Admotiv służy do optymalizacji kampanii SEM (głównie AdWords, ale również AdKontekst, You Tube, Onet Boksy) zarówno pod względem licytacji optymalnych stawek jak i zwiększania Quality Score oraz poprawy definicji słów kluczowych i miejsc wyświetlania. Moduł optymalizacji dla AdWords zapewnia średnio o kilkadziesiąt procent lepsze wyniki wyrażone liczbą konwersji lub ROI w porównaniu do okresu sprzed użycia tego narzędzia.

Optymalizator Media-Mix

Moduł optymalizacji Media-Mix w Internecie służy do budowania optymalnych media planów, które zapewnią największą efektywność z budżetu. Platforma AdMotiv umożliwia planowanie wszystkich mediów w 1 centralnym media planie, który udowadnia, że cały budżet reklamowy został wydany w sposób przemyślany/optymalny, że stale odbywa się optymalizacja oraz że żadne medium nie jest kupione bez kontroli jego jakości i skuteczności dla realizacji celów kampanii. Media jakie obsługujemy w AdMotiv to Google AdWords, Afiliacja, Facebook, AdKontekst, inne Sieci Reklamowe, reklama RTB i każde inne medium jakie może nam dostarczyć raporty w formacie CSV/XLS.

Szczegółowe raporty skuteczności kampanii

System tworzy szczegółowe raporty dla managerów marketingu zawierające wszystko, co powyżej zostało policzone i przedstawiające, że kampania jest kupowana optymalnie i że jest stale optymalizowana. AdMotiv Portal umożliwia klientom przeglądanie media planów i raportów z dobrze kupionej kampanii (jeśli któreś medium jest mało efektywne, to od razu widać to we wskaźnikach).

Korzyści z zainwestowania w platformę

SEM o kilkadziesiąt procent skuteczniej

Wyniki potwierdzone przez wielu klientów, m. In. Allianz Direct, Jobs4.pl, LexisNexis

Pełna transparentność

Nasi Klienci otrzymują pełen dostęp do panelu narzędzia, w którym codziennie mogą sprawdzać raporty z jego skuteczności.

Maksymalizacja konwersji

System AdMotiv na podstawie zaawansowanych algorytmów typu ort folio, gwarantuje wylicytowanie najbardziej optymalnych stawek dla danego budżetu, maksymalizując przy tym zwrot z inwestycji

Optymalne media plany od ręki

System na podstawie wyliczeń zdecyduje, w które media warto inwestować więcej pieniędzy, a w które mniej.

Strategie optymalizacyjne dla różnych celów kampanii

System potrafi maksymalizować efekty kampanii zarówno kampanii zorientowanych na generowanie sprzedaży, jak i kampanii wizerunkowych, w różnych wariantach.

Pełna integracja z CRM

System z łatwością dostosuje się i powiąże najważniejsze dane z systemu CRM

Wszystkie dane
w jednym
miejscu

Jak działa AdMotiv?

Podłączenie systemu do mediów przy użyciu API

System pobiera dane ze wszystkich mediów, z którymi może połączyć się przy pomocy API

Pobranie danych o konwersji

Codzienne pobieranie raportów z mediów udostępniających API – świeże raporty rano każdego dnia

Budowa Media – Planu

Na podstawie zebranych danych, system opracowuje plan rozłożenia budżetu dla poszczególnych mediów

Optymalizacja algorytmiczna

System, przy wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów typu Portfolio, wylicza najbardziej optymalne stawki dla osiągnięcia najwyższego stopnia konwersji dla każdego medium.

Szczegółowe raporty skuteczności mediów

System generuje szczegółowe i przejrzyste raporty oraz sugerowane dalsze działania optymalizacyjne w kampaniach reklamowych

Poza jakością samego narzędzia optymalizacyjnego równie ważna jest umiejętność jego użycia i doświadczenie osób go obsługujących. Dlatego poza systemem AdMotiv stworzyliśmy niezbędny schemat działania. Zatrudniamy też najlepszych specjalistów SEM, których stale szkolimy.

Dlaczego AdMotiv

Następuje coraz większa fragmentacja mediów, coraz więcej mediów sprzedawanych jest w drodze licytacji, coraz więcej mediów umożliwia dokładne kontrolowanie i licytowanie stawek dla poszczególnych opcji wyświetlania reklam (np. innych stawek dla poszczególnych słów kluczowych, miejsc wyświetlania, pory wyświetlania, geolokalizacji odbiorcy reklamy, a także na podstawie czynników behawioralnych np. historia odwiedzin stron Internauty), coraz więcej mediów umożliwia zlecanie zakupu oraz pobieranie raportów z kampanii za pomocą elektronicznej wymiany informacji między komputerami (tzw. API).

Przy jednoczesnym rozwoju narzędzi pomiaru efektywności reklamy na poziomie bardzo szczegółowym, takich jak Google Analytics, warsztat pracy osoby pracującej na stanowisku digital media planner-buyer staje się ekstremalnie skomplikowany i wymagający. Nie jest możliwe podejmowanie decyzji o pojedynczych stawkach licytacji za pomocą ręcznych wyliczeń, a decyzje dotyczące optymalnego rozkładu budżetu reklamowego między poszczególne media stanowią ogromne wyzwanie. Dlatego media plany bardzo często powstają w sposób intuicyjny, wynikający z przyzwyczajeń, relacji biznesowych, a nie w oparciu o precyzyjne wyliczenia optymalizacyjne.

Największe holdingi mediowe i firmy IT na świecie zaczynają interesować się integracją narzędzi do planowania i zakupu mediów, wskazują przy tym na jedyną słuszną drogę rozwoju jaką jest stworzenie oprogramowania do wspomagania decyzji zakupowych w zakresie reklamy online. Mówi się, że już niedługo dyrektorzy marketingu będą znacznie więcej wydawali na rozwój technologii IT niż dyrektorzy IT.

Rozwiązaniem problemu skomplikowanego procesu zakupu mediów online jest platforma AdMotiv. AdMotiv to nie tylko narzędzie/software, ale cały schemat pracy nad planowaniem i zakupem mediów online. AdMotiv to „pogromca” kampanii kupowanych na tzw. przepalanie budżetu, czyli dużo (wyświetleń, kliknięć), szybko (np. stałe obecności, dniówki), bez kontroli skuteczności (płatność za wyświetlenia) i możliwości dokonania niezbędnych i szybkich korekt w media planie.

CZY STAĆ CIĘ NA TO, ABY TWÓJ BUDŻET NA KAMPANIE ONLINE POZOSTAŁ BEZ KONTROLI?